Chytré hraní Poradna a blogBlog

Procvičujeme učivo 1. třídy formou hry.

Procvičujeme učivo 1. třídy

Poznávej písmenka  -to je zábavná naučná hra pro děti, které se právě učí písmenka. Děti se během hry naučí malá a velká písmenka abecedy a skvěle se pobaví. 

Poznávej písmenka | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)Chytré pexeso – písmena

Zajímavé pexeso je skvělá pomůcka, jak naučit děti písmena. 20 párů kartiček v krásném designu. 

Děti při hraní nehledají stejné obrázky, ale písmeno a obrázek, který na dané písmeno začíná. Tvrdý kartón, který odolá i dětským ručičkám. Skvělá hra pro předškoláky a žáky 1. třídy. 

Chytré pexeso - Písmenko | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)Psaní a mazání – písmenka

To je zábava a výuka současně. Je to didaktická hra, při které se děti zábavnou formou naučí správné tvary písmen, současně zdokonalí manuální zručnost a správné držení pera. 

Psaní a mazání 1 - PÍSMENKA | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)
Psaní a mazání – čísla

 To je vzdělávací hra, při které se děti učí a hrají zároveň. Zapomeňte na klasické obtahování číslic v sešitě, 

mazací tabulky budou děti bavit více. Děti se kreslením po předloze naučí správné tvary čísel a zároveň si číslici/číslo spojí s počtem obrázků na kartičce. Hra tak trénuje nejen čtení, psaní, ale i počítání.

Psaní a mazání 2 - ČÍSLA | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)Sleduj a najdi slabiky

Učí se Vaše dítě číst slabiky a bojuje s hláskováním (čtením po písmenkách)? 

Tak tato hra je právě pro Vás. Děti se učí a ani o tom neví:-). Skvělá hra pro prvňáky.

Sleduj a najdi - slabiky | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)                                                                           HurriCount

Karetní hra pro děti od 6 let, při které si děti procvičí počítání porovnávání čísel. Stane se to pro ně tak jednoduché. Děti při hře nejen trénují počítání, ale naučí se i rychle určit počet objektů na kartě, což jim později velmi pomůže při práci s množinami. 

HurriCount | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)

Sčítání a odčítání do 20

Jednoduše a zábavnou formou procvičuje sčítání a odčítání do 20. Děti si může hrát bez dozoru dospělé osoby.  

Pokud dítě zvolí správný výsledek, rozsvítí se zelené světlo. Výborná pomůcka pro procvičení matematiky v 1.třídě. 

Sčítání a odčítání do 20 | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)Frui10

Hráli jsme a byli jsme nadšení. Výborná hra, při které si děti procvičí sčítání a odčítání do 10. Protože se jedná o postřehovou hru, děti se naučí počítat tyto základní spoje do 10 co možná nejrychleji. Jinak přeci nevyhrajou :-). A právě dobrá znalost základních spojů pomůže dětem později v obtížnější matematice. 

Frui10 | Chytré hraní (chytré hračky a hry pro rozvoj dovedností dětí) (chytrehrani.com)