Duha


Hra, která učí poznávat barvy, pojmenovávat věci či zvířata a trénovat paměť. Hra, u které se pobaví celá rodina.
Cena vč. DPH 299 Kč
Obj. číslo DUH9d739e0 Dostupnost Skladem
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Duha

Duha

Skvělá didaktická hra pro děti předškolního věku byla oceněna nejen "Asociací klinických logopedů", ale také titulem "Správná hračka". 

Duha procvičuje zrakové vnímání, malé děti učí poznávat barvy a pojmenovávat předměty a zvířátka, větší děti si procvičí paměť, rozvíjejí slovní zásobu, logické myšlení a schopnost soustředění.


Duha nabízí hned několik herních variant a dají se tak přizpůsobit věku dítěte. 

Jak se hraje?

  • Pro nejmenší děti - skládačka. Děti pokryjí celou duhovou plochu kolečky tak, aby v každém barevném poli bylo šest koleček stejné barvy jako má pole. Při pokládání obrázků je dítě vždy pojmenuje a zdůrazní barvu. Žlutá kačenka, zelený hrášek. A nezoufejte, pokud se dítě plete. To se stane každému:-).

  • Hodné obrázky - varianta k procvičování paměti. Kolem hrací plochy rozložíme všechny kartičky obrázkem nahoru. První hráč si vezme kartičku, pojmenuje obrázek, a položí ji obrázkem dolů na pole příslušné barvy. Postupně tak hráči položí na každé pole jedno kolečko. Obrázky jsou hodné a proto zůstávají ve svých polích. Doufejte, že jste se dobře dívali a všechno si zapamatovali, protože teď se ukáže:-). Nejmladší hráč hodí duhovou kostkou a hádá, co je podle něj na kartičce, která leží v daném poli. Pokud odpověděl správně, hurá. Může si kartu vzít a na její místo dá další. Pak znovu hodí kostou a hádá další barvu. Pokud si hráč obrázek nezapamatoval správně, přichází na řadu další. Ten, kdo nasbírá nejvíce koleček, vyhrál a je "Duhovým králem".

  • Vzdorovitá kolečka - hraje se stejně jako předchozí varianta s tím rozdílem, že kolečka jsou vzdorovitá a neposlouchají, vůbec se nedrží svých barevnýcch polí.

Z druhé strany duhové hrací plochy najdete vyobrazeny všechny obrázky z karet. Můžete tak tuto stranu využít jak k pojmenovávání obrázků, tak i ke hře na postřeh. Dejte jednu kartu doprostřed a teď.. Kdo najde nejrychlej daný obrázek, vyhrává.