Písmenko k písmenku


Zábavná hra pro předškoláky, s kterou se naučí písmenka, slabiky a psaní slov, která odpovídají obrázkům.
Cena vč. DPH 229 Kč
Obj. číslo PIS6f94740 Dostupnost Skladem > 2 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Písmenko k písmenku

Písmenko k písmenku

je zábava a učení současně. Hra, která děti učí písmenka a hlavně je baví!

Jak se Písmenko k písmenku hraje- varianta pro mladší děti? 

Hráči zamíchají kartičky s písmenky a položí je písmenkem dolů. Kartičky s obrázky srovnáme do jedné hromádky a položí také obrázkem dolů. Nejmladší hráč otočí kartičku s obrázkem a dá ji tak, aby na ni viděli všichni hráči. Poté obrátí jednu kartičku s písmenkem. Pokud si vybral písmenko, které je obsaženo ve slově znázorněném na obrázku, položí kartičku s písmenkem k obrázku a obdrží jeden žeton. Pokud ne, kartičku s písmenkem si nechá a hraje další hráč. Po složení celého slova hráči spočítají, kdo získal nejvíce žetonů a vyhrál tak první kolo. Po skončení kola se všechny kartičky vrátí na původní místo a hraje se dál. 
Mladší děti, které písmenka ještě úplně neovládají, mohou během hry používat seznam slov a jim odpovídajících  písmenek, který je uveden v návodu. Hru tak spolu mohou hrát i sourozenci.

Jak se hraje - varianta pro starší děti?

Starší děti si užijí druhou variantu hry, kdy se hra "Písmenko k písmenku" hraje podobně  jako Scrabble. Hru tak můžete používat po dlouhou dobu a užít si s ní mnoho zábavy. Hráči rozloží všech 96 kartiček s písmenky na stůl, obrázkem písmenka dolů a postupně je otáčejí. Jak jim písmenka přibývají, snaží se složit co nejvíce slov. Ten hráč, který za časový úsek jich složí co nejvíce, vyhrává.

Doporučený věk

od 5 let

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1+

Obsah balení

96 písmen na kartičkách, 35 obrázků na kartičkách, 30 ks barevných žetonů, český návod

Podobné zboží