Chytré hraní

Orlí oko


Chytré hraní - Orlí oko

Orlí oko

V Čechách poprvé!!! Nová hra, která děti baví a zároveň rozvíjí jejich vnímavost, reflexy, paměť, soustředění a slovní zásobu. Učí děti rozeznávat barvy a jednotlivé předměty, můžete s ní trénovat i jejich správnou výslovnost a sluchové vnímání (např. analýzu – pokud budete vyžadovat, aby již dítě v předškolním věku určovalo první nebo poslední hlásku apod.).


Orlí oko lze hrát mnoha způsoby. Osm z nich je podrobně popsáno v českém návodě, který je součástí balení. Hra baví celou rodinu napříč generacemi, je doporučována také jako vhodná pomůcka do mateřských školek a jazykových škol.

Koupit

Jak se Orlí oko hraje?


Orlí okoÚkolem hry je najít na hracích deskách nejrychleji stejný obrázek jako ten, který je vyobrazen na vylosované kartičce. Každý předmět je anglicky označen na zadní straně kartičky. Děti se tak při hře naučí nejen pojmenovat vyobrazený předmět v češtině ale také v angličtině. Další variantou je, že jeden z hráčů obrázek popíše na místo toho, aby jej ostatním ukázal.

Pokud děti tato hra omrzí, nic se neděje. Stačí hrací desku otočit a jede se dál – cílová zastávka Bingo. Kdo najde jako první 4 obrázky ležící vedle sebe na své Bingo kartě? Ten získává titul Orlí oko. Orlí oko je možné využít i pro větší skupinu dětí a zahrát si hru: „Hádej, co jsem“. Stačí vytáhnout jednu kartičku, schovat ji před ostatními a snažit se ji popsat tak, aby ostatní uhádli, co je na kartičce zobrazeno. Naši hru Orlí oko je také možné využít pro výuku angličtiny. Nejenže všechna slova jsou popsána na druhé straně anglicky, součástí balení je i seznam všech použitých anglických slov i s fonetickým přepisem (děti se tak naučí i jak jednotlivá slova vyslovovat) a jejich českým překladem.

Dyslexie a vývojová dysfázie

Pro množství slov, které jsou ve hře použity, je hra Orlí oko doporučována i pro reedukaci dětí s dyslexií či vývojovou dysfázií

Odolá i dětským ručičkám :o)

A nemusíte se ani bát, že děti hru hned zničí. Jednotlivé kartičky a hrací desky jsou vyrobeny z tvrdého kartónu, který dětským ručičkám odolá. 

Dítě se při hře Orlí oko také naučí:

  • rychlejší výbavnosti pojmů (ukazujeme obrázky a dítě je musí co nejrychleji pojmenovat)
  • třídit na živé a neživé
  • rytmizovat slova (vytleskávat po slabikách)
  • vyhledávat obrázky, jejichž pojmenování obsahuje námi určenou souhlásku (např. dítě, které ne vždy správně vyslovuje hlásku s, vyhledává a pojmenovává obrázky tuto hlásku obsahující: sova, postel…)
  • vyhledávat obrázky, jejichž pojmenování obsahuje dlouhou (nebo námi určenou samohlásku)
  • vytvářet věty na vybrané obrázky

Orlí oko

Určené pro

kluky i holky od 3 let

Doporučený počet hráčů

1-8

Obsah balení

4 oboustranné hrací desky, 96 ilustrovaných kartiček s anglickým názvem na druhé straně

Koupit