Slova


Hra pro předškoláky a prvňáčky, s kterou se děti naučí písmenka rychleji a zábavněji. Hra je vhodná i pro sourozence.
Cena vč. DPH 149 Kč
Obj. číslo SLO8a48640 Dostupnost Skladem > 2 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Slova

Slova

- to je vzdělávací hračka, s kterou se děti učí písmenka nenásilně - formou hry. 

Jak se Slova hrají - varianta pro mladší děti? 

Hráči zamíchají kartičky s písmenky a položí je písmenkem dolů. Kartičky s obrázky srovnají do jedné hromádky a položí také obrázkem dolů. Nejmladší hráč otočí kartičku s obrázkem a dá ji tak, aby na ni viděli všichni hráči. Po té obrátí jednu kartičku s písmenkem. Pokud si vybral písmenko, které je obsaženo ve slově popisující obrázek, položí kartičku s písmenkem k obrázku a obdrží jeden žeton. Pokud ne, kartičku s písmenkem si nechá a hraje další hráč. Po složení celého slova hráči spočítají, kdo získal nejvíce žetonů a vyhrál tak první kolo. Všechny kartičky se vrátí na původní místo a hraje se dál. 

Mladší děti, které písmenka ještě úplně neovládají, mohou během hry používat seznam slov a jim odpovídajících písmenek, který je uveden v návodu. Rozvíjí tak nejen zrakové, ale i sluchové vnímání. Hru tak spolu mohou hrát i sourozenci.

Jak se hraje - varianta pro starší děti?

Starší děti si užijí druhou variantu hry, kdy se hra Slova hraje podobně  jako Scrabble. Hru tak můžete používat po dlouhou dobu a užít si s ní mnoho zábavy. Děti rozloží všech 64 kartiček s písmenky na stůl písmenky dolů a postupně je otáčejí. Jak jim písmenka přibývají, snaží se složit co nejvíce slov. Vyhrává hráč s největším počtem slov.


Doporučený věk

od 5 let

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1 a více

Obsah balení

64 písmen na kartičkách, 32 obrázků na kartičkách, 30 ks barevných žetonů, český návod.

Podobné zboží