Můj první kvíz


Krásně ilustrovaná hra, která rozvíjí slovní zásobu a při které si děti procvičí samostatné myšlení. Jakou barvu má plameňák a takhle doopravdy vypadá?
Cena vč. DPH 339 Kč
Obj. číslo MUJa6fd060 Dostupnost Skladem 1 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Můj první kvíz

Můj první kvíz


Skvělá didaktická hra i pro menší děti. 90 karet s pestrými ilustracemi, které zobrazují otázky z běžného života. Co se nejvíce hodí k deštníku? Žába, kvetoucí kytka či holínky. Na kole budu potřebovat helmu, holínky nebo polštář? Hra rozvíjí slovní zásobu, cvičí pozorovací schopnosti i paměť. Děti si při hře procvičí samostatné myšlení. Díky jednoduchému ověření správných odpovědí mohou děti hrát kvíz i samy. Doporučováno Asociací klinických logopedů

Jak se hraje? 

Hrací plochu dáme doprostřed stolu. Okolo ní připravíme hromádky karet, které roztřídíme dle barevného pruhu. Červený pruh značí otázky ohledně barev, zelený pak povolání. Fialovým pruhem jsou označeny karty týkající se míst, u žlutých karet si děti procvičí zvířátka. Modrým pruhem je označena domácnost a oranžovým pak jídlo. 
Nejdříve dítě hodí kostkou, dle hozeného čísla pak posune figurkou po hrací desce. Barva pole, na které se figurka dostane, pak ukáže barvu hromádky, ze které si dítě vybere kartu. Hráč odpovídá tak, že vsune prstík do otvoru pod příslušným obrázkem a pak kartu otočí. Má-li nad prstíkem obrázek klauna, znamená to, že jeho odpověď byla správná, a může si kartu nechat. Pokud je odpověď špatná, vrátí kartu zpátky. Ten, kdo první nasbírá alespoň jednu kartu z každé barvy, se stává vítězem! 

Jako bonus najdete ve hře i sadu samolepek. 


Doporučený věk

3 - 7 let

Pozn.: 4-7 let. My doporučujeme pro děti 3-5 let.

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1-6

Obsah balení

90 karet s otázkami a odpověďmi, hrací plocha, kostka, figurka, český a slovenský návod

Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)

Podobné zboží