Skákací guma


Odpovídá principům M. Montessori
Vraťte se s dětmi do dětských let a ukažte jim, jak se správně skáče.
Cena vč. DPH 49 Kč
Obj. číslo SKA97a25c0 Dostupnost Skladem 2 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Skákací guma

Skákací guma

Jako malí jsme s gumou hodně skákali a nejen my, ale i naši rodiče. Trávili jsme s ní mnoho volných chvil, užili mnoho zábavy a ani netušili, jak toto cvičení prospívá našemu tělu a zlepšuje tělesnou kondici. Nejsem si jistá nebo si již nepamatuji, jestli jsme znali přesná pravidla školky, ale vždy jsme si uměli poradit a nějaká si vytvořili. Jak jsme ji hráli my, jsem zkusila popsat níže, ale na Internetu dnes najdete mnoho dalších návodů.

Jak se hraje?

Ke hře je potřeba alespoň tří hráčů. Dva mají napnutou gumu navlečenou na kotníky tak, aby tvořila obdélník. Třetí skáče školku, která obsahuje pět sad po pěti cvicích. Sady se odlišují pouze pozicí gumy. Čím výše guma je, tím je školka složitější.
  1. guma u kotníků              
  2. guma v půli lýtek
  3. guma v úrovni kolen
  4. guma v půli stehen
  5. guma v pase  

V každé sadě byly čtyři typy skoků:

  • přeskoky snožmo
  • přeskoky po jedné noze
  • přeskoky po druhé noze
  • přeskoky se zkříženýma nohama
Skáče se tak, že dítě stojí nejdříve na jedné straně gumy, pak skočí do obdélníku a nakonec na druhou stranu gumy. Děti se po skončení školky vystřídají. Ten, kdo držel gumu, jde nyní skákat. Děti si u skákání užijí mnoho legrace a ještě si zlepší svoji fyzičku, takže vyhrávají všichni.

Odpovídá principům M. Montessori

Malé děti se učí za pomocí smyslů - děti vnímají okolní svět nevědomě prostřednictvím svých smyslů. Díky zraku, sluchu, čichu, chuti a hmatu dostávají do mozku informace o svém okolí. Informace, které díky nim získávají, jim pomáhají pochopit dění kolem nich. Mozek dětí stimulujeme tím více, čím více informací mu přes smysly pošleme. Dle Montessori principů dítě primárně rozvíjí své smysly od narození do 5 let. Obzvláště v tomto období je tedy zásadní, aby mohly věci osahávat, dotýkat se jich, poznat jejich povrch, barvu, tvar, zvuk a vůni. Jak uvádí M. Montessori, dobře rozvinuté smyslové schopnosti pomáhají později dospělým i v jejich profesi.

Doporučený věk

od 4 let

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

3 a více

Obsah balení

skákací guma 2 metry dlouhá v nenapnutém stavu ( resp. 4 metry při rozvázání)

Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)

Související videa

Podobné zboží