Velký dřevěný vlak


Odpovídá principům M. Montessori
Nalož náklad a hurá do světa!
Cena vč. DPH 299 Kč
Obj. číslo VEL72894a0 Dostupnost Skladem 2 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Velký dřevěný vlak

Velký dřevěný vlak

Dřevěná tahací mašinka se dvěma vagónky, ve kterých jsou uložené barevné kostky různých tvarů. Dítě si velmi dobře zahraje i samostatně, stačí naložit náklad a jede se. V cíli pak může z kostek sestavit různé stavby - třeba nový domeček.

Hračka podporuje jemnou motoriku, naučí dítě rozlišovat tvary a zopakuje si barvy. Při vkládání kostek do vagónků navíc dítě získá první zkušenosti s prostorem.

Odpovídá principům M. Montessori

Malé děti se učí za pomocí smyslů - děti vnímají okolní svět nevědomě prostřednictvím svých smyslů. Díky zraku, sluchu, čichu, chuti a hmatu dostávají do mozku informace o svém okolí. Informace, které díky nim získávají, jim pomáhají pochopit dění kolem nich. Mozek dětí stimulujeme tím více, čím více informací mu přes smysly pošleme. Dle Montessori principů dítě primárně rozvíjí své smysly od narození do 5 let. Obzvláště v tomto období je tedy zásadní, aby mohly věci osahávat, dotýkat se jich, poznat jejich povrch, barvu, tvar, zvuk a vůni. Jak uvádí M. Montessori, dobře rozvinuté smyslové schopnosti pomáhají později dospělým i v jejich profesi.

Doporučený věk

3 - 7 let

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1

Obsah balení

Vlak se 2 vagóny s barevnými kostkami.

Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)

Podobné zboží