Orlí oko - aktovka


Máte doma různě staré děti a už nevíte, jak je zabavit, aby si hrály spolu a pořád se jen nepošťuchovaly?
Cena vč. DPH 349 Kč
Obj. číslo ORL85b4840 Dostupnost Skladem
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Orlí oko - aktovka

Orlí oko konečně už v češtině

Nová hra, která děti baví a zároveň rozvíjí jejich vnímavost, reflexy, paměť, soustředění a slovní zásobu. Učí děti rozeznávat barvy a jednotlivé předměty, můžete s ní trénovat i jejich správnou výslovnost a sluchové vnímání (např. analýzu – pokud budete vyžadovat, aby již dítě v předškolním věku určovalo první nebo poslední hlásku apod.). Orlí oko je hra pro děti od 2 let nejméně do 10, ale s chutí si ji zahrají i dospělí

(a jsou často velmi překvapeni svou pomalostí a schopností svých dětí).


Orlí Oko lze hrát mnoha způsoby. Osm z nich je podrobně popsáno v českém návodě, který je součástí balení. Hra baví celou rodinu napříč generacemi, je doporučována také jako vhodná pomůcka do mateřských školek a jazykových škol.

Jak se hraje? 

Úkolem hry je najít na hracích deskách nejrychleji stejný obrázek jako ten, který je vyobrazen na vylosované kartičce. Každý předmět je anglicky označen na zadní straně kartičky. Děti se tak při hře naučí nejen pojmenovat vyobrazený předmět v češtině ale také v angličtině.


Další variantou je, že jeden z hráčů obrázek popíše na místo toho, aby jej ostatním ukázal. 


Pokud děti tato hra omrzí, nic se neděje. Stačí hrací desku otočit a jede se dál – cílová zastávka Bingo. Kdo najde jako první 4 obrázky ležící vedle sebe na své Bingo kartě? Ten získává titul Orlí oko.


Orlí oko je možné využít i pro větší skupinu dětí a zahrát si hru: „Hádej, co jsem“. Stačí vytáhnout jednu kartičku, schovat ji před ostatními a snažit se ji popsat tak, aby ostatní uhádli, co je na kartičce zobrazeno. Pro množství slov, které jsou ve hře použity, je hra Orlí oko doporučována i pro reedukaci dětí s dyslexií či vývojovou dysfázií


A nemusíte se ani bát, že děti hru hned zničí. Jednotlivé kartičky a hrací desky jsou vyrobeny z tvrdého kartónu, který dětským ručičkám odolá. 


Další možnosti využití - vhodné zejména při přípravě na školu.

Vedle osmi způsobů popsaných v návodu (postřehování) se hra dá využít:

 • k rozvoji slovní zásoby: již u dětí od útlého věku:

  -         poznávání předmětů a barev

  -         tvoření vět (u malých dětí jde pouze o holé věty, s rostoucím věkem můžeme dětem pomoci návodnými otázkami – např.  ptát se na, barvu vyobrazeného předmětu, se dělá apod.)

  -         vyhledávat nadřazené či podřazené pojmy (vyhledej obrázky zeleniny, ovoce, dopravních prostředků, hraček atd.)     

    -         rychlejší výbavnost pojmů (ukazujeme obrázky a dítě je musí co nejrychleji pojmenovat)

    -         třídit obrázky podle toho, zda zobrazují živé či neživé objekty

    -         najdi obrázky, jejichž jméno se rýmuje, např. krabice - police - čepice


 • široké využití má u dětí předškolního věku při sluchovém rozlišování (při dobré připravenosti na školu by děti měly rozlišovat první a poslední hlásku ve slově a poznat, zda dané slovo určenou hlásku obsahuje:

  -         slyšíš při pojmenování obrázku (např. ukážeme mrkev) i, s,……k?

  -         vyhledej obrázek, jehož pojmenování začíná např. na z, r, …..a, u, atd.

  -         vyhledej obrázek, jehož pojmenování končí na l, m, ……..a, o, atd. (Je možné si takovýmto způsobem – soutěživě - hrát i s více dětmi, protože obrázků je skutečně hodně.)

    -         rytmizovat slova (vytleskávat po slabikách)

    -         vyhledávat obrázky, jejichž pojmenování obsahuje dlouhou (nebo námi určenou samohlásku)     


 • při nápravě řeči:

  -         pokud má již dítě vyvozenou správnou výslovnost napravované hlásky, může si výběrem obrázků a současným pojmenováním utvrzovat správnou výslovnost hlásek ve slovech a větách

  -       pokud dítě špatně rozlišuje sykavky a polosykavky, podáváme dítěti příslušné obrázky a dítě určuje, zda slovo obsahuje c/s/z či č/š/ž; obrázek při správně určené hlásce si ponechá, v opačném případě obrázek patří matce a ta dá dítěti ke konci hry vždy šanci k opravě   


 • procvičování pravolevé orientace:
-        příklad: připrav si čistý papír a polož do pravého horního rohu jablíčko, dej do levého roku fotbalový míč atd.

Doporučený věk

od 3 let

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1 - 4

Obsah balení

4 oboustranné hrací desky, 96 ilustrovaných kartiček s českým názvem na druhé straně

Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)

Podobné zboží