Povídačky na cesty se školáky 7-10 let


2. vydání oblíbených povídaček doplněné o otázky finanční gramotnosti a o grafomotorická cvičení. Dodáváno s fixem, který lze smazat a znovu tak hru použít.
Cena vč. DPH 249 Kč
Obj. číslo POVaf79e00 Dostupnost Skladem 1 ks
Koupit
Přidat do
seznamu přání
Povídačky na cesty se školáky 7-10 let

Povídačky na cesty se školáky 7-10 let

2. vydání oblíbené hry Povídačky Junior - tentokrát pod názvem Povídačky se školáky 7-10 let. Oproti původní hře byla doplněna otázka finanční gramotnosti a grafomotorická cvičení. 

Hra, u které se děti s rodiči, prarodiči či sourozenci učí a baví zároveň. Povídačky obsahují zábavné i naučné otázky, na které jste se ještě možná nestihli zeptat. Hra podporuje otevřenost a upřímnost v rodině. Děti si vyzkoušejí, jak reagovat na situace, s kterými se můžou setkat i v reálném životě. Při hře rodiče a děti zabrousí na témata drog, šikany, kyberšikany, ale i lásky a soudržnosti v rodině.  "Co uděláš, když Ti bude někdo ubližovat? V čem si myslíš, že jsi dobrý? Co bys dělal(a), kdybys byl(a) měsíc absolutně bez telefonu, PC a TV?" Hra navazuje na Povídačky s dětmi 3-6 let a jsou vhodná pro děti od 7 - 10 let. 

Povídačky  obsahují 40 kartiček doplněných barevnými obrázky, na kterých najdete 270 otázek a úkolů rozdělených do pěti různých oblastí:

 • vzájemné povídání
 • pozorování detailů
 • poznávání světa kolem nás
 • zábavné soutěžení
 • vyprávění příběhů dle vlastní fantazie.


Otázky jsou koncipovány tak, aby otestovaly paměť a pozorovací talent, zlepšily vyjadřovací schopnosti a slovní zásobu dětí a zároveň rozvíjely jejich fantazii při vymýšlení a vyprávění vlastních příběhů. Zároveň si všichni můžou zasoutěžit a užít si tak spoustu zábavy. Například: "Kdohodí dál papírovou koulí? Bude to máma, táta, či dítě?"


Děti si zlepší také znalosti ze světa kolem nás, z oblasti přírodovědy, vlastivědy apod. Pokud si nevzpomenou, nevadí, poradíme vám formou nápovědy.


40 kartiček Povídaček je spojeno kovovou karabinou, díky které je můžete brát všude sebou. Nevíte, jak zabavit děti u doktora, ve vlaku a vůbec při jakémkoliv čekání? Stačí jen mít Povídačky připevněné k tašce, vyndat je a nechat se s dětmi vtáhnout do hry. Kartičky jsou potažené laminem, proto nevadí, když se trochu ušpiní. Snadno je otřete vlhkým hadříkem a hrajete dál. 

Jak se hraje?

Cílem hry není vítězství, ale lepší porozumění, vzájemné povídání, zábava, zpívání a vyprávění vlastních příběhů. Hru hraje minimálně 1 dospělý a 1 dítě nejlépe ve věku 7 - 10 let.


 • Začíná nejmladší hráč, který odpovídá na první otázku v části Povídej. Dospělý mu otázku přečte a pro představu se dítě podívá na obrázek po pravé straně. Potom odpovídá dospělý na svoji otázku na stejné kartě. Pokud hru hraje více děti, odpovídají nejdříve všechny děti a potom dospělý.
 • Potom všichni pokračují k další části hry nazvanou Dívej se. Dítě i dospělý si pozorně prohlédne obrázek po pravé straně (dospělý v duchu počítá do deseti), potom si dítě vybere číslo od 1 do 5 a odpoví na vybranou otázku. Dospělý by měl odpovědět správně na všech 5 otázek.
 • Další část hry je nazvaná střídavě Poznávej a Vyhrávej, kde hráč poznává svět kolem nás a může vyhrát v jednoduchých soutěžích, aby to pro něj byla ještě větší zábava. Další variantou je počítání při rozvoji finanční gramotnosti či grafomotorická cvičení.
 • Hra se hraje tak dlouho, dokud vás bude bavit. Může to být 10 minut i 2 hodiny.

  Doporučený věk

  od 7 let

  Určené pro

  kluky i holky

  Doporučený počet hráčů

  1 dospělý a 1 i více dětí

  Obsah balení

  42 kartiček doplněných barevnými obrázky, na kterých najdete 270 otázek, mazací černý fix pro dokreslování a dopisování grafomotorických cvičení.

  Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)

  Podobné zboží