Slepá bába

Vypadá to snadně, ale snadné to není! Poznat předměty jen podle hmatu je tvrdým oříškem. Zábavná hra, která bude bavit celou rodinu. ... více »

249,-
Skladem 2 ks

Informace o zboží Slepá bába

Slepá bába

to je naučná hra, která bude bavit děti ale i dospělé. Obsahuje 5 zajímavých variant, které zaručí, že hra děti neomrzí.


Myslíte si, že je snadné poznat věci jen podle hmatu? Zkuste si to. Stačí si nasadit jednu ze tří zvířecích masek, vložit ruku do pytlíku a pak již poznávat jen dotykem. Je to raketa či kytara, zase tak jednoduché to není, uvidíte.

Jak se Slepá bába hraje?

Hráči si nasadí masku, která zakrývá i oči. Mají na výběr masku tygra, sovy či medvěda. Z pytlíku pak tahají jednotlivé předměty a snaží se jen dotykem poznat, o který předmět se jedná. Jednotlivé předměty jsou vyrobeny z tvrdého kartónu. Nemusíte se tedy bát, že byste je dotykem poničili. Hru vyhrává ten hráč, který nasbírá nejvíce obrázků.


Hra je vhodná i pro větší počet hráčů, stačí jen sestavit týmy a vyzvat parťáka, aby v případě neúspěšného hádání daný předmět popsal. Pro nejmladší děti, pro které je rozeznávání předmětu jen hmatem příliš těžké, je připravena varianta Tombola. Při této hře děti tahají ze sáčku předmět a zkoušejí ho vložit do prázdných míst ve svém rámečku.


Slepá bába procvičí hmatové vnímání, postřeh a rozvíjí fantazii. Kdo bude mít větší představivost? Dospělí či děti?

Odpovídá principům M. Montessori

Malé děti se učí za pomocí smyslů - děti vnímají okolní svět nevědomě prostřednictvím svých smyslů. Díky zraku, sluchu, čichu, chuti a hmatu dostávají do mozku informace o svém okolí. Informace, které díky nim získávají, jim pomáhají pochopit dění kolem nich. Mozek dětí stimulujeme tím více, čím více informací mu přes smysly pošleme. Dle Montessori principů dítě primárně rozvíjí své smysly od narození do 5 let. Obzvláště v tomto období je tedy zásadní, aby mohly věci osahávat, dotýkat se jich, poznat jejich povrch, barvu, tvar, zvuk a vůni. Jak uvádí M. Montessori, dobře rozvinuté smyslové schopnosti pomáhají později dospělým i v jejich profesi.

Doporučený věk

3 - 7 let

Pozn.: Je doporučováno pro děti od 5 let, ale jistě bude bavit i mladší. My jsme si s touto hrou užili hodně zábavy i s 3 letými dětmi.

Určené pro

kluky i holky

Doporučený počet hráčů

1-6

Obsah balení

48 předmětů k rozpoznání (obrázky živočichů, květin a předmětů kolem nás), 4 rámečky s 12 díly, 3 zvířecí masky na zakrytí očí, 1 sáček na losování předmětů, český návod k pěti různým hrám

Vyzkoušeno na vlastních dětech :o)